Tales of Cold Spring 1989 “Brüder am Hamburgerstadt”

Trzecia wojna światowa wybuchła w Europie.
Czołgi Układu Warszawskiego toczą się przez Zachodnie Niemcy, Austria jest atakowana przez Węgry, Grecy cofają się na całym froncie, Turcy okopują się na przedpolach Istambułu, Norwegowie w lasach oczekują na bój, Duńskie plaże mielone są pociskami polskiej marynarki – oto jest krajobraz zimnej wiosny roku 1989. A oto jedna z jej opowieści:

Dzięki przełamaniu dokonanemu pod Fallingbostel w rejonie Getyngi cała 1. Panzerdivision zmuszona jest oddać pola i wycofać się do samego miasta. Front I Korpusu Niemieckiego zostaje więc odrzucony aż ok. 50km do tyłu, a sama Getynga wydaje się być utracona, choć 7th Armoured broni się jeszcze na południu.
Nie to jednak jest kluczowym problemem NATO. Siły nieprzyjaciela, uzyskawszy dostęp do autostrad A7 i A1 prowadzą natarcie także na północ, ocierając się o NATO-wskie pozycje obronne i skutecznie łączac się z natarciem idącym ze wschodu.
Na jedne, strategiczne miasto.
Hamburg.
Atak od południa prowadzi 3. Armee, w skład której wchodzi m. in. Motorisierte-Schutzen Regiment 22 “Thomas Muntzer”. Nazwany po sławnym renesansowym chłopskim rewolucjoniście z czasów niemieckich wojen religijnych, pułk numer 22 jako pierwszy wejdzie w pozycje Bundweswehry zaraz przy samej Elbie. Jego połączone elementy będą forsować ulicę za ulicą, aż kapitalistyczni Niemcy Zachodni poddadzą miasto i pogodzą się z nowym nadchodzącym porządkiem.
Bracia skłóconego narodu zetrą się w mieście hamburskim. Der Hamburgerstadt.

—————————————————————————————————————

Termin rozgrywki jest planowany na 24 maja.

LINK do pełnej dyskusji na forum UPAC.

Do gry wymagana jest także (niezmieniona) paczka modów, bezpośrednio do pobrania TUTAJ Dodatkowo potrzebna mapa “Miroslavl“.

TUTAJ można się zapisać

 

 

UPAC ARMA 2