Tales of Cold Spring 1989 “Abwehrschlacht”

Trzecia wojna światowa wybuchła w Europie.
Czołgi Układu Warszawskiego toczą się przez Zachodnie Niemcy, Austria jest atakowana przez Węgry, Grecy cofają się na całym froncie, Turcy okopują się na przedpolach Istambułu, Norwegowie w lasach oczekują na bój, Duńskie plaże mielone są pociskami polskiej marynarki – oto jest krajobraz zimnej wiosny roku 1989. A oto jedna z jej opowieści:

Pluton B należący do 1-wszego Batalionu Panzergrenadierów, będącego częścią 1-wszej Brygady Panzergrenadierów podległy 1-wszej Dywizji Pancernej będącej pod dowództwem I Korpusu Niemieckiego NORTHAGu szykuje się do walki już od dwóch dni. Niemcy, wraz z ludnością cywilną oraz batalionami Heitmatschutzen fortyfikują strategiczną Getyngę, położoną w pobliżu jednej z większych niemieckich autostrad, A2, prowadzącej od Berlina aż po Hanower w swoich odnogach. Utrata autostrady pozwoliłaby siłom Układu Warszawskiego uderzyć w dowolne miejsce północnych Niemiec i sparaliżować NATOwskie dowództwo.
O poranku dnia trzeciego dowództwo 1 PzGrenBat otrzymuje wiadomość, że brytyjskie jednostki trzymające południową flankę 1 PzDiv puściły po długiej i krwawej dla Sowietów akcji opóźniającej. Dalsze drogi prowadzące do A2 zostały otwarty, zaś batalion narażony jest na flankowanie. W tej sytuacji Pluton B otrzymuje na szybko przygotowane wsparcie i otrzymuje kryptonim Kampfgruppe X*. Zadanie jest tylko jedno: utrzymać serię skrzyżowań i dróg i nie dopuścić elementów sowieckich do południowej rubieży 1. PzDiv.

Bitwa, jakiej świadkami stanie się Wielka Równina Północna zaważy o losach frontu. Jeden pluton może zmienić bieg całego dnia. Chroniąc swoich obywateli, żołnierze Bundeswehry będą musieli przeprowadzić swoją własną wojnę obronną. Abwehrschlacht.

* – WH, a potem BW zwykli nazywać Kampfgruppe (KG, odpowiednik combat teamu) od nazwisk dowódców. KG przyjmie nazwę głównodowodzącego operacją.

—————————————————————————————————————

Termin rozgrywki jest planowany na 26 kwietnia.

LINK do pełnej dyskusji na forum UPAC.

Oczywiście do gry wymagana jest także paczka modów, bezpośrednio do pobrania TUTAJ.

TUTAJ można się zapisać

—————————————————————————————————————

AKTUALIZACJA 13-04-2014

Briefing oraz rozpiska slotów (My prawdopodobnie idziemy na czołgi) TUTAJ

UPAC ARMA 2