Tales of Cold Spring 1989 “Łzy nad Bornholmem”

Trzecia wojna światowa wybuchła w Europie.
Czołgi Układu Warszawskiego toczą się przez Zachodnie Niemcy, Austria jest atakowana przez Węgry, Grecy cofają się na całym froncie, Turcy okopują się na przedpolach Istambułu, Norwegowie w lasach oczekują na bój, Duńskie plaże mielone są pociskami polskiej marynarki – oto jest krajobraz zimnej wiosny roku 1989. A oto jedna z jej opowieści:
1-wsza Kompania Szturmowa 3-ciego Batalionu Szturmowego 6-tej Polskiej Brygady Powietrznodesantowej, zwanej Pomorską (albo Bordowymi Beretami) otrzymuje najcięższe możliwe zadanie: Ma uchwycić lotnisko wojskowe na duńkiej wyspie Bornholm, które pozwala dosięgnąć polskiego wybrzeża samolotom średniego i krótkiego zasięgu, a co za tym idzie – sprowadzić bitwę powietrzną nad polskie niebo i osłonić bombowce strategiczne z ładunkami jądrowymi. Pozostałe elementy brygady także skaczą nad wyspą, ale tylko i wyłącznie 1-wsza Kompania wyląduje na płycie lotniska i spróbuje przejąć nad nim kontrolę w pierwszej godzinie bitwy celem uniemożliwienia dostarczenia posiłków.
Duński garnizon jest słaby… to tylko wzmocniony batalion bez ciężkiego sprzętu. Ale wszyscy duńczycy są zawodowcami, nie gorszymi od Bordowych Beretów.
I od lat ćwiczą dla tylko jednego celu: obrony lotniska… Łzy zroszą wyspę tego dnia. Pytanie: czy łzami tymi będą płachty polskich spadochroniarzy, czy może ich matek?

—————————————————————————————————————

Kolejna część kampanii organizowanej przez SaS TrooPa. Termin rozgrywki jest planowany na 4 kwietnia.

Od wtorku można się już zapisać, LINK.

LINK do pełnej dyskusji na forum UPAC.

Do gry wymagana jest także paczka modów, bezpośrednio do pobrania TUTAJ.

—————————————————————————————————————

AKTUALIZACJA 22-03-2014

Pojawił się briefing, który zawiera mnóstwo informacji, każdemu polecam przeczytać.

LINK

—————————————————————————————————————

AKTUALIZACJA 08-04-2014

W galerii dostępne są zdjęcia z misji, zapraszam do obejrzenia!

LINK

UPAC ARMA 2